logo
Pre trans ľudí menu_btn
Pre trans ľudí

Milé priateľky a milí priatelia,

vítame vás na stránke TransFúzie, organizácie pre podporu trans ľudí. Sami sme trans ľudia a rozhodli sme sa vytvoriť túto stránku, aby sme vám ponúkli to, k čomu sme na základe vlastných, ale aj skúseností iných ľudí dospeli. V tomto profile nájdete informácie, ktoré po rozhovoroch s mnohými trans ľuďmi vyplynuli ako dôležité, keď sa snažia zorientovať vo vlastnej rodovej identite, v rodine, vzťahoch, práci, práve, zdravotnej starostlivosti, atď. Ponúkame teda odpovede na niektoré otázky, informácie, priestor na vytváranie priateľstiev a ak budeme vedieť a môcť, tak aj podporu a pomoc.

 

Situácia na Slovensku
Veľa ľudí hľadá informácie o tom, čo môže trans človek na Slovensku podniknúť, aby vyriešil svoju situáciu. Ak je pre vás dôležitá tranzícia (či už telesné alebo právne zmeny), ponúkame informácie, ktoré sme sami získali právnou analýzou, analýzou zdravotnej starostlivosti a zbieraním skúseností mnohých trans ľudí.

 

Ponúkame podporu
Cez stránku tiež môžete nájsť podporu od ľudí, ktorí majú podobné skúsenosti. Môžeme komunikovať viacerými spôsobmi – chat, mail, alebo na osobnom stretnutí. Tiež môžete prísť na podporné skupiny v Bratislave a v Žiline. Ak chcete vedieť, kto s Vami bude komunikovať, nájdete o nás viac v časti ľudia v organizácii
Určite tu nenájdete odpovede na všetko, čo potrebujete, takže ak Vám tu niečo chýba alebo sme na niečo neodpovedali, ozvite sa nám. Kliknite na Kontakty a nájdete viacero spôsobov, ako s nami komunikovať. V spolupráci Q-centrom a jeho odbornými pracovníčkami Vám vieme poskytnúť aj psychologické, sociálne a právne poradenstvo.

 

Touto stránkou a celou našou činnosťou sa snažíme zmeniť situáciu trans ľudí na Slovensku k lepšiemu. Ak máte záujem a chcete prispieť k zmene k lepšiemu, existuje veľa možností ako sa na tejto zmene podieľať. Viac nájdete v časti Zapojte sa.